انتخاب سرویس طلا عروس

 اغلب افراد برای خرید سرویس طلا و جواهرات به چندین سرویس طلای موجود در بازار بسنده می کنند و همین که همه اجزای سرویس طلا و جواهرات، عنصر مشترک داشته باشند برایشان کافیست. اما در مورد انتخاب و خرید سرویس طلا و جواهرات، اینکه شما چه سلیقه ای دارید بسیار مهم است. در مطلب راهنمای انتخاب و خرید حلقه ازدواج مناسب، به زمان مناسب، مدل مناسب، تشابه و جنس مناسب حلقه ازدواج پرداختیم و اکنون در این مطلب، روش متفاوتی از انتخاب و خرید را ارایه می کنیم.
 

نکاتی درباره خرید سرویس طلا عروس

امروزه، انتخاب سرویس طلا عروس، به دلیل تنوع و گوناگونی آن، بسیار دشوار شده است. علاوه بر جنس طلا که به دو صورت زرد و سفید است، طراحی های گوناگون و متنوعی وجود دارد تا پاسخگوی سلیقه همه افراد باشد. با این حال، در سال های اخیر، انتخاب بیشتر مشتریان به ویژه برای سرویس طلا عروس، طلای سفید بوده است. لازم به یادآوری است که عنصر طلا به رنگ زرد است اما با یک سری فعل و انفعالات، می توان آن را به رنگ سفید درآورد. بنابراین، این باور عمومی که ارزش طلای سفید کم تر از طلای زرد است، بی پایه و اساس است.
 
خرید سرویس طلا یکی از مهمترین بخش های خرید عروسی است. برای اینکه بدانید موقع خرید سرویس عروس باید به چه نکاتی دقت کنید، اینجا را بخوانید.
 
برگزاری مجلس عروسی و جزییات آن از دیرباز یکی از دغدغه های افراد در تمامی فرهنگ های دنیا بوده است. البته بسته به مشکل‌ پسندی عروس و داماد و اطرافیان این روند می ‌تواند به یک پروسه لذت ‌بخش و فراموش ‌نشدنی و یا برعکس، به یک فاجعه استرس ‌زا و پر از اعصاب خردی تبدیل شود.
 
آماده کردن عروس و متعلقات او در شب عروسی یکی از مهم ترین و البته وقت گیرترین قسمت های آماده شدن برای جشن عروسی است که تقریبا همه افراد اطراف عروس و داماد را درگیر خود می کند.
 
خرید لباس عروسی، انتخاب مدل سرویس طلا، خرید حلقه، انتخاب آرایشگاه، انتخاب آتلیه عکس و … از جمله مهم ترین و ضروری ترین قسمت های برگزاری یک جشن عروسی خوب و باشکوه محسوب می شوند که از این میان، خرید سرویس عروس به دلیل پرهزینه ‌تر بودن نسبت به سایر قسمت ها، وقت و توجه بیشتری نیاز دارد.
 
 
از آنجا که  هدیه دادن طلا و جواهر به عروس از گذشته تا به امروز، یکی از سنت های اصیل و مهم هند بوده، استفاده از سرویس طلا و جواهر برای عروس نیز بیش از هر شهر یا کشور دیگری، مورد توجه عروس های هندی بوده است. 
هندی ها معتقدند که عروس باید با انواع طلا و جواهر تزیین شود تا همانند خورشید بدرخشد. همچنین؛ داشتن طلا و جواهرات بیشتر نوعی کسب اعتبار نزد خانواده همسر یک عروس هندی محسوب می شود.
بر عکس هندی ها، عروس های اروپایی و آمریکایی به ندرت از زیورآلات سنگین و پر زرق و برق استفاده می کنند زیرا اکثر طراحان مد عروسی معتقدند که خود عروس باید محور مجلس عروسی باشد نه زرق و برق‌ جواهرات و لباس عروس. 
البته بررسی ‌های جدید نشان می ‌دهد که اخیرا توجه عروس های اروپایی و امریکایی نیز تا حدودی به سمت زیورآلات بزرگ و سنگین جلب شده اما با این حال؛ تنها یک تکه طلا را برای آراستن عروس کافی می دانند. 
در ایران اما خرید سرویس طلای عروسی که یکی از رسوم و آداب مهم عروسی ایرانی هاست، در واقع نوعی هدیه داماد به عروس محسوب می ‌شود و از آنجا که خرید طلا در ایران نوعی سرمایه گذاری به شمار می رود، خرید یک سرویس طلای خوب و سنگین، هم برای عروس و هم برای داماد اهمیت دارد.
 

طلای ایرانی یا خارجی

این روزها، به غیر از طلای ایرانی، طلای کشور‌های دیگر مانند ایتالیا، تایلند، هند، ترکیه و سوئیس و با برند‌های مختلف نیز، در بازار طلا فروشی موجود است. اگرچه برای رونق اقتصادی کشور، و کنترل میزان ورود و خروج ارز از کشور، بهتر است که طلای ایرانی خرید و فروش شود، اما به خاطر مدل‌های متنوع و طراحی‌های زیبا و چشم گیر، بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند که طلای خارجی بخرند. لازم به ذکر است که دستمزد ساخت طلای خارجی بیشتر است اما ممکن است کیفیت کار پایین تری نسبت به طلای ایرانی داشته باشد. باید در نظر گرفت که اگر طلاسازی در داخل کشور، رونق بگیرد و ارزش خود را باز یابد، می‌تواند مدل‌های به مراتب زیبا تر و متنوعی تری نسبت به مدل‌های خارجی داشته باشد. چنان که امروز هم بعضی مدل‌های ایرانی بی نظیر و غیر قابل مقایسه با طراحی‌های خارجی هستند.