چگونه برای یک عروسی رویایی برنامه ریزی کنیم

 اغلب زوج‌های جوان به برگزاری مراسم عروسی مجلل و تشریفاتی علاقه دارند. باغ عروسی یا سالن پذیرایی از میهمانان در شب عروسی از جمله مهم ترین مواردی است که در اشرافی جلوه نمودن مراسم  نقش به سزایی دارد. ماشین عروس، لباس عروس، حلقه ازدواج، سرویس جواهرات، نحوه و میزان پذیرایی از میهمانان از دیگر مواردی است که در برپایی یک عروسی شیک و تجملاتی موثر است. متاسفانه امروزه برگزاری یک جشن عروسی مجلل با هزینه های گزافی همراه است. در صورتی که خانواده ها از برپایی مجالس تشریفاتی اجتناب نمایند و فرزندانشان را نیز از این کارمنع کنند، کمک شایانی به عروس وداماد ها در پایه گذاری زندگی مشترکشان کرده اند.

توصیه ی ما به افرادی که به دنبال برگزاری یک جشن رویایی با کمترین هزینه هستند، برپایی جشن عروسی ساحلی است. مطمئن باشید برپایی یک جشن عروسی ساحلی به میزان کافی تازه، سرگرم کننده، جذاب، رمانتیک و مقرون به صرفه خواهد بود. شک نداشته باشید که مراسم ساحلی به نسبت مراسمی که در باغ و تالارها یا سالن‌های پذیرایی تشریفاتی برگزار می شود، بسیار کم هزینه تر خواهند بود، ضمن اینکه شما در برگزاری مراسم ازدواجتان از روشی جدید و جذاب استفاده کرده اید و می توانید شبی خاطره انگیز را برای خود، دوستان وآشنایانتان رقم بزنید. برپایی مراسم به این طریق کاملا مدرن تلقی می شود. بهتر است در این روش، میهمانان کاملا آزاد باشند و هرگونه که تمایل داشتند، لباس بپوشند. به منظور احترام به میهمانانتان، طرز پوشش خاصی را به آنها دیکته نکنید. در ضمن شما می‌توانید به عنوان میزبان، به نحوه ای جدید و کاملا خارق العاده از میهمانانتان پذیرایی نمایید. به طور مثال به منظور رعایت اصول میزبانی، بازی های سرگرم کننده ای را برای میهمانان تدارک ببینید تا در صورت علاقه، به آنها سرگرم شوند؛ فوتبال دستی، شطرنج یا هر نوع ورزش دیگری که با سلایق میهمانانتان هم سو است گزینه ی مناسبی است. فراهم نمودن مکان هایی دنج و رمانتیک در فضای ساحلی بیش از اندازه جذاب است. میهمانانتان را از استفاده از این فضا بی نصیب نگذارید. بدین ترتیب افرادی که روحیه ی پویا تری دارند، در محل سرگرمی و افرادیکه خواهان سپری کردن یک شب رویایی و رمانتیک هستند، در فضای دنج ساحلی حاضر خواهند شد.
از دیگر مزایای این روش در برپایی مراسم عروسی این است که می توانید کیفیت برگزاری مراسم را بسته به بودجه ی اختصاص داده شده به آن تعریف نمایید. در صورتی که از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستید، می توانید یک عروسی رویایی با کلیه خدمات وتشریفات لازم را تهیه نمایید و اگر از شرایط مالی خیلی خوبی برخوردار نیستید کلیه ی هزینه ها را با یک تفکر مناسب، مدیریت نمایید. به طور مثال شام عروسیتان را از مراکز ارزان قیمت تری سفارش دهید و حتی المقدور سعی کنید از ریخت و پاش های اضافی بپرهیزید. البته برخی از شرکت های ارائه دهنده خدمات مجالس عروسی می‌توانند شما را ارائه بهترین خدمات مجالس عروسی راهنمایی کنند و شما با توجه به بودجه خود به برگزاری مراسمتان بپردازید.
از دیگر مزایای مراسمات ساحلی این است که ساعات شروع و پایان جشن به عهده ی خودتان است ومی توانید تا هر زمانی که تمایل داشتید به جشن و پایکوبی خود ادامه دهید.